Co děláme?

Psi - od roku 2012 chováme australské ovčáky. Tito krásní, inteligentní a učenliví psi jsou součástí života na farmě.

Ovce - chováme ovce masných plemen Texel, Suffolk a Dorper s produkcí chovných a jatečních jehňat.

Bio farma - hospodaříme na našich pastvinách a loukách v režimu ekologického zemědělství a v souladu s přírodou.

Voda - budujeme a obhospodařujeme tůně a rybníky s retenční funkci. Mimo úpravy vodného režimu v krajině, poskytují domov vodním rostlinám a živočichům.

O nás

Láska ke zvířatům a obzvlášť ke psům provází naši rodinu od nepaměti. Žijeme v krásné pahorkaté příhraniční krajině, v idylickém údolí s několika rybníky, které je protknuté potokem a lemováno lesy. Je to nádherné místo pro lidský i zvířecí život, pro psy přímo ideální …


Provozujeme zde již řadu let ekologickou farmu na cca 50 ha pastvi a luk. Zabýváme  se chovem ovci. Naší pýchou se v nedávné době stalo navíc stádo plnokrevných ovcí plemene Dorper, které jsme importovali ze Švýcarska.. Máme také dvě klisny plemene Hafling, které jsou ozdobou našich pastvin a užívají si volnosti spolu se stádem ovcí. K životu na farmě patří jednoznačně také psi. Jsou součástí našeho života, jsou pro nás společníky, ochránci a nepostradatelnými pomocníky při každodenní práci na farmě


Řadu let jsme chovali pastevecká plemena - Bernské salašnické psy a Šarplanince /Srbský ovčák/. Šarplaninci jsou velmi nezávislí a nekompromisní hlídači stáda a lidského obydlí, ale na manipulaci se zvířaty se nehodí. A tak jsme po ztrátě feny Alety začali intenzivněji uvažovat o pořízení nového psa jiného plemene, který by nám ulehčil práci na farmě. 

Měli jsme ale nemalé požadavky: hledali jsme ovčáckého psa, velmi oddaného pánovi a rodině, který se snadno a rád učí, bude parťákem naší dceři a v neposlední řadě to bude atraktivní krásný pes.


Po důkladné úvaze a rešerši na internetu jsme se rozhodli pro australského ovčáka. Musím přiznat, že s přišla do našeho života změna, z roztomilého štěňátka rostl temperamentní puberťák, který mnohokrát prověřil naší trpělivost. Vyrostl z něj ale krásný a sebevědomý pes pro nás vždycky ten 1. australák v našem životě a prvopočátek našeho australského šílenství.


Díky Appletonovi jsme poznali chovatele tohoto plemene a jejich  australáky, nadšeně jsme absolvovali výstavy a kurzy pasení u nás i v zahraničí. A brzy nám bylo jasné, že u jednoho psa rozhodně nezůstane.